Jak radzić sobie z bólem głowy

Ból głowy jest bardzo powszechnym problemem. Niektórzy odczuwają ten objaw jako łagodne ćmienie, inni sądzą, że głowa zaraz im pęknie. Niezależnie od siły odczuwanego bólu, nigdy nie można lekceważyć problemu. Przyczyną może być zmęczenie po nieprzespanej nocy lub poważna choroba. Leki, które kupimy w aptece, rozwiążą problem na kilka godzin. Gdy bóle występują kilka dni z rzędu, lub po prostu często, wskazana będzie konsultacja neurologiczna. Lekarz po przeprowadzeniu różnych badań może określić przyczynę i skuteczniej leczyć objawy. Leki na ból głowy (Ból głowy – apteka Różana) są skuteczne, jednak przy przewlekłym stosowaniu prowadzą do wystąpienia nieprzyjemnych i niebezpiecznych działań niepożądanych.

Paracetamol

Paracetamol to jeden z najczęściej stosowanych leków. Substancja ta występuje w składzie wielu popularnych preparatów, nie tylko na ból głowy. Na przykład dodawany jest do leków przeciw przeziębieniowych. Mimo że substancja jest dość bezpieczna, sporo pacjentów przedawkowuje ją. Przyczyną tego jest stosowanie wielu różnych preparatów z paracetamolem wydawanych bez recepty. Nie mając świadomości, że w paru z połkniętych leków jest substancja, łatwo przekroczyć dobową dawkę maksymalną wynoszącą 4 gramy. Mocne przedawkowanie kończy się ostrą niewydolnością wątroby. Jeżeli zorientujemy się, że ktoś przekroczył dawkę 4 gram- przetransportujmy go do szpitala.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne

Jest to grupa leków stosowana w różnych chorobach. Substancje te mają między innymi działanie przeciwbólowe. Przykładowymi przedstawicielami są ketoprofen, czy ibuprofen. Te leki na ból głowy, często silnie działają i w mocnych bólach lepiej się sprawdzą. Przewlekłe ich stosowanie niesie za sobą ciężkie powikłania. Najbardziej powszechnym skutkiem ubocznym NLPZów są wrzody żołądka i dwunastnicy. Preparatów należących do tej grupy nie powinno się mieszać, może to przyspieszyć wystąpienie działań niepożądanych.

Inne leki

Jest wiele leków mogących skutecznie powstrzymać ból głowy. Stosowanie ich powinno odbyć się po konsultacji z lekarzem. Doświadczeni neurolodzy, będą mogli działać na przyczynę wystąpienia objawu. Pacjenci stosujący lek przeciwbólowy jedynie maskują problem.

https://www.apteka-rozana.eu/