Po co warto regularnie się gimnastykować – odkryj powody

Gimnastyka jest naszym sprzymierzeńcem. W gruncie rzeczy ma mnóstwo zalet, włącznie z tym, ze wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia. Co zrozumiałe, dzięki ćwiczeniom czujemy się lepiej, bardziej naładowani pozytywnym „kopem”. Jeżeli uprawiamy ją systematycznie to świetnie.

Bo nawet najprostsze zestawy ćwiczeń mogą zdziałać całe mnóstwo dobrego dla naszego organizmu. I to nie tylko dla kondycji mięśni czy kończyn. Bo jest tego zdecydowanie więcej. Sprawdź i przekonaj się, na ile korzystną sprawą będzie regularne uprawianie ćwiczeń.

Co dodatkowo zyskujemy ?

Przede wszystkim dbamy o dobrą formę naszego centrum dowodzenia. Czyli – serca. Zadziwiające jest to jak dobroczynny wpływ na organizm ma właśnie regularna gimnastyka. W gruncie rzeczy, lista zalet nie ma końca. Pobudzenie organizmu wynikające z ćwiczeń sprawia, że mamy więcej energii. Jesteśmy lepiej dotlenieni. Działą my z większym powerem.

Również nasz układ pokarmowy będzie odczuwał komfort. Żołądek, wątroba i jelita będą nam wdzięczne, ponieważ praca układu trawiennego zostanie usprawniona. Przyspieszy się nasza przemiana materii. Więc nie dość , że będziemy czuć się lżej – dosłownie i w przenośni, to jeszcze będziemy cieszyć się lepszym komfortem codziennego funkcjonowania.

Ważne rzeczy, o których trzeba pamiętać

Zanim w ogóle zaczniemy swoją przygodę z gimnastykowaniem się, trzeba mieć na uwadze sporo istotnych rzeczy. Przede wszystkim – nigdy nie zabieraj się za ćwiczenia po obfitym posiłku. Jeśli jesteś po śniadaniu czy obiedzie, odczekaj godzinę, a nawet półtorej. Wówczas dopiero skoncentruj się na tym, by oddać się ćwiczeniom.

Gimnastyka powinna też być wykonywana w sztywnych ramach czasowych. Zajmować od kwadransa do dwóch. Prawdopodobnie, jeśli nie jesteś typem regularnego sportowca, na początku kwadrans będzie wydawać Ci się aż za dużym ładunkiem czasowym. Jednak spokojnie, z czasem gdy organizm przyzwyczai się do nowej sytuacji – czyli do gimnastyki, nastąpi tak zwana habituacja i w naszym mózgu zaczną panować sygnały, które zakwalifikują ten stan rzeczy jako normę. Tak więc bez obaw.

Systematyczność przede wszystkim

To niesamowicie istotny temat. Po pierwsze – stała pora ćwiczeń. Zwyczajowo, dobrze jest gimnastykować się rano, po tym gdy już się rozbudzimy. I tak ćwiczenia podnoszą poziom naszej energii, w związku z tym na pewno będziemy czuć jeszcze więcej mocy.

Dodatkowo, jeśli ćwiczymy wieczorem, warto też pamiętać o tym, by nie rzucać się w wir ćwiczeń po obfitej kolacji. Bo będzie źle. Poza tym, tu lepiej sprawdza się zasada małych kroków. Zaczynamy od prostych, czasem nawet mogących wydawać się zbyt prostymi, ćwiczeń.

Gimnastyka to nasz motor napędowy. Może stanowić świetny początek przygody ze zdrowym trybem życia, takie nawyki procentują potem na bardzo wielu płaszczyznach, zarówno jeśli chodzi o nastawienie do otaczającego nas świata, ale nie tylko. Chodzi też o formę i słowo klucz – zdrowie.

Wiadomo, mamy jedno i im bardziej dbamy, tym dłużej będzie służyło nam w możliwie najlepszy sposób.

Sprawdź także produkty od Fonte